Czas do szkoły – jak urządzić pokój dla nastolatka

Sierpień to czas przygotowań do nowego roku szkolnego. Kupujemy całą wyprawkę do szkoły dla naszych dzieci. Ale w tym okresie wielu rodziców myśli też nad remontem pokoju dziecka. Może warto zwrócić uwagę czy ściany nie są już mocno przybrudzone, a może meble są już całkowicie nie dostosowane do wielu i potrzeb nastolatków. Pamiętajcie o tym, że dobrze urządzony pokój młodzieżowy staje się idealnym miejscem do nauki czy odpoczynku. Na co więc zwrócić uwagę remontują pokój nastolatka lub nastolatki?

Młodzież ma zupełnie inne potrzeby niż dzieci. Nastolatki lubią „być na czasie” nie tylko jeśli chodzi o ubrania czy gażety, ale także wystrój pokoju. Poprzeglądaj więc portale wnętrzarskie i zobacz, co mogłoby się przydać w pokoju Twojego dziecka. Ale pamiętaj – to będzie pokój Twojego syna lub córki, nie Twój, pozwól mu więc wziąć czynny udział w aranżacji wnętrza. Wówczas unikniesz niepotrzebnych nieporozumień i niezadowolenia.

Obecnie modne są tapety ścienne. Wybierzcie więc na jedną ze ścian jakiś fajny, designerski wzór młodzieżowy. Ale przy tym pamiętaj, że Tobie zapewne będzie się podobać co innego niż Twojemu dziecku 😉 Na ścianie warto także zawiesić kilka półek, które przydadzą się młodym na książki czy różne bibeloty.

Na podłodze z paneli może przyda się jakiś niewielki dywanik, który ociepli wnętrze. Warto też pomyśleć nad miejscem do spania. Musi być oczywiście wygodne, ale łóżko z materacem może już nie pasować do koncepcji pokoju nastolatka. Przecież będą go odwiedzać koledzy, którzy nie usiądą na podłodze. Może więc spodoba się Twojemu dziecku jakaś sofka. A jeśli pokój jest wystarczająco duży to zmieści się w nim zarówno łóżko, jak i uda się urządzić kącik z kanapą! Jeśli chodzi o meble to warto zwrócić uwagę, by miały więcej zamykanych szafek, nastolatki są bardzo skryte i lubią mieć swoje tajemnice. Z pewnością przyda się też większa szafa na ubrania i regał, który pomieści sporo książek. Biurko i krzesło musi być dostosowane do wzrostu i potrzeb, warto więc zwrócić uwagę czy biurko ma miejsce na komputer, półki czy szuflady, a krzesło czy jest odpowiednie dla Waszego dziecka.

Na koniec poświęćcie trochę czasu na zaplanowanie z dzieckiem dodatków. Tak jak dla Was, tak i dla nastolatka, harmonia i efektowna aranżacja mają duże znaczenie. A dodatki stanowią przecież o końcowym efekcie. Mogą to być ciekawe plakaty, ramki ze zdjęciami z wakacji, stylowa lampka czy inne ozdoby.

Zobaczcie kilka przykładowych aranżacji, które mogą stanowić inspirację do urządzenia pokoju Waszego dziecka.

Kolekcja Snow

Kolekcja Forte WINNIE

Kolekcja LIBELLE

kolekcja APLI

Wszystkie zdjęcia aranżacji pochodzą ze strony: http://www.forte.com.pl/meble/pokoje/pokoj-mlodziezowy.html.

Życzę udanych aranżacji!

4 komentarze

  1. Jeżeli chodzi o moje upodobania to mi osobiście podoba się drugi pokój o kolorze oliwkowym. Mi osobiście podoba się taki kolor w pomieszczeniu. Szczególnie dla dziecka w takim wieku. Gdy musi się nastolatek skupić ma dużo nauki to ten kolor jest świetny dla oczu.

  2. Fajnie jest jeśli urządzamy pokój nastolatka zgodnie z jego zainteresowaniami, nie narzucając swoich pomysłów 🙂 Pierwszy projekt jest najlepszy, kolory są tutaj odpowiednio dobra, a kolor niebieski działa uspokajająco i przyczynia się do dobrego snu . 🙂

    1. Jak dla mnie niebieski nie jest kolorem spokojnym. Ale to chyba już kwestia gustu :). Dzięki za komentarz, i patrz! Masz linka :).

Możliwość komentowania jest wyłączona.