Twój styl urządzenia wnętrza?!

Znudziła Ci się aranżacja Twojego mieszkania? A może budujesz dom i zastanawiasz się jak urządzić wnętrze? Z pomocą może przyjść projektant wnętrza. Jednak skorzystanie z takich usług często nie rozwiązuje problemu, który nam towarzyszy – mianowicie sami nie wiemy co nam się podoba. Z czego to wynika? I jak temu zaradzić?

Z czasów PRL-u wynieśliśmy przyzwyczajenie, że kupuje się to, co jest w sklepie. W tamtych czasach nie było wyboru, więc nie musieliśmy się zbytnio zastanawiać nad tym, co nam się podoba. Obecnie rynek zalewa fala różnych produktów. W internecie możemy znaleźć mnóstwo propozycji aranżacji wnętrza. Jeśli coś nie jest dostępne od ręki, to możemy dany towar zamówić, nawet na zagranicznych stronach internetowych. Nic dziwnego, że często czujemy się wręcz zagubieni w gąszczu możliwości. Jak sobie z tym poradzić?

Zanim zaczniemy remont warto, na spokojnie, poprzeglądać różne witryny internetowe. Zapoznajmy się ze stylami, które obecnie królują we wnętrzach. Poszukajmy porad w różnych czasopismach, od których uginają się sklepowe półki. Ważne jest, by na to wszystko spokojnie poświęcić czas, bez pośpiechu „obyć” się z tematem aranżacji wnętrza. Ale pamiętajmy, że najlepszym źródłem informacji są ludzie. Odwiedźmy więc znajomych i zobaczymy, jak oni urządzili swoje mieszkanko. Można ich spytać jakie rozwiązania polecają, a jakie okazały się w ich domu całkowicie niepraktyczne. Gdy zdobędziemy informacje dotyczące aranżacji wnętrza – o możliwościach, trendach i dostępnych rozwiązaniach, łatwiej będzie nam zastanowić się nad własnymi upodobaniami.

Pomyśl jaką jesteś osobą i co lubisz? Czy jesteś konkretną osobą, twardo stąpającą po ziemi? A może jesteś romantykiem, o duszy artysty? Cenisz nowoczesność, czy ciągle tęsknisz za „starymi dobrymi czasami”? Taka analiza pomoże Ci w określeniu stylu w jakim urządzisz swoje gniazdko: minimalizm, styl angielski, styl rustykalny, vintage, a może styl skandynawski.

Życzę Wam, by wnętrza Waszych domów w pełni odzwierciedlały Wasze upodobania i stanowiły miłą oazę, w której regenerujecie siły i miło spędzacie czas w gronie najbliższych.