Stylowy kocioł do mieszkania? Buderus GB072

Z początkiem czerwca 2011 roku na polskim rynku urządzeń grzewczych pojawiło się kolejne, jak się okazało, wysokiej jakości urządzenie grzewcze – wiszący piec Buderus Logamax Plus GB072. Na przestrzeni ostatnich kilku lat, kocioł ten zyskał sobie wiele przychylnych opinii. Jeżeli więc szukasz kotła gazowego do mieszkania, warto zapoznać się z poniższymi, ważnymi informacjami.

Kocioł Buderus Logamax Plus GB072
Kocioł Logamax Buderus GB072 (Klikając, przejdziesz na stronę sklepu, z którego zostało zaczerpnięte zdjęcie)

 

Kilka technicznych uwag

Buderus Logamax GB 072 jest to naścienny kocioł kondensacyjny produkowany w trzech wielkościach w zależności od mocy nominalnej: 14kW, 20kW oraz 24kW. Jak więc widać, jest to urządzenie znakomicie nadające się jako serce instalacji grzewczej w typowym domu jednorodzinnym (o metrażu nawet powyżej 200 m2!). Kotły o mocy 20 i 24kW zostały wyposażone w funkcję Booster. Zwiększa ona moc grzewczą kotła do 30 kW – jest to opcjadla inwestorów, którzy potrzebują oprócz CO realizować także ciepłą wodę.

Urządzenia te współpracują z  systemem Logamatic EMS (Energy Management System) oraz Logamatic serii 4000.

Typowy sterownik EMS marki Buderus
Typowy sterownik EMS marki Buderus

 

Wieloletnią żywotność kotła gwarantuje wymiennik ciepła wykonany z odlewu aluminiowo-krzemowego. Rozwiązanie to, z powodzeniem sprawdziło się także w innych modelach kotłów kondensacyjnych marki Buderus.

Co ważne – fajny styl

Ponieważ na naszym blogu zwracamy uwagę przede wszystkim na styl wnętrza, warto zwrócić uwagę, że kotły marki Buderus charakteryzują się znakomitą stylistyką. Nie bez powodu, niektóre z kotłów Buderus zdobyły w przeszłości nagrody za wyróżniający się, ładny design. Dzięki temu kocioł Buderus Logamax GB 072 może także z powodzeniem zdobić wnętrze mieszkania.