Jak wybrać materac i łóżko do sypialni

pillows-1031079_960_720

Każdy przyzna, że zdrowy, wygodny sen to podstawa dobrego wypoczynku. Ale jak tu spać jak materac się zapada a z wersalki wystają sprężyny? Dobry materac i ciekawa rama do niego to nierozerwalna para ratująca nasz kręgosłup w nocy. Zatem na co się zdecydować?

Najpierw:materac!

Zanim zabierzemy się za wybieranie materaca, należy się zastanowić czego oczekujemy. Czy materac ma być twardszy od obecnego a może taki sam? Czy gruby czy wręcz przeciwnie? Ilu osobom ma służyć- jeden czy dwom. Kiedy odpowiemy sobie już na te pytania czas przejrzeć ofertę producentów. Kiedy oglądamy materace możemy spotkać się z kilkoma istotnymi informacjami, które ukryte są pod różnymi oznaczeniami. Twardość materaca określa się literą H. Materac H1 będzie miękki a H4- najtwardszy. Do tego podane są także cyfry- 3, 5 albo 7. Oznaczają one w ilu miejscach nasze ciało jest podparte podczas snu. Jak łatwo się domyślić- im większa liczba miejsc podparcia tym lepiej.

Kolejna rzecz, na którą musimy zwrócić uwagę podczas wybierania materaca to jego wypełnienie. Tutaj mamy wo wyboru materace piankowe, lateksowe i sprężynowe. Materace piankowe są bardzo elastyczne dzięki czemu dają dobre podparcie kręgosłupowi. Materac z wypełnieniem lateksowym świetnie nada się dla alergików, dodatkowo jest odporny na stale odkształcenia. Na koniec materace sprężynowe- kieszeniowe i bonnelowe. Ten ostatni jest najbardziej popularny, ze względu na swoją cenę.

Rama do łóżka

Jak wiadomo rama do łóżka to nie tylko estetyczny wygląd ale ma ona wpływ także na zachowanie materaca. Dla uzyskania optymalnej wygodny, najlepsze są ramy z niepełnym stelażem. Pozwala to na swobodną pracę materaca i odprowadzanie zebranej się z nim wilgoci. Jeśli chodzi o względy estetyczne, mamy bardzo duże pole manewru. Duży wybór ram do łóżek znajdziemy np. w sklepie http://www.forte.com.pl/pl. Właśnie tam możemy wybierać pomiędzy klasycznymi ramami a tymi z nowoczesnym wzornictwem.

lozko1

Dwuosobowe łóżko Łóżko ARL16, Salony Mebli Forte, 1249zł

lozko2

Łóżko z zagłówkiem i szafkami, Salony mebli Forte, 1499zł

lozko3Łóżko CMBL162, Salony mebli Forte, 549zł

lozko4

Łóżko INDL18, Salony mebli Forte,549zł

lozko wklad5

Wkład do łóżka, 140x200cm, Salony mebli Forte, 159zł