Tapeta jako dekoracja salonu

Czy jesteś na etapie urządzania swojego nowego salonu? A może już całe lata nic nie zmieniałeś w salonie i miałbyś ochotę chociaż trochę odmienić jego charakter? To oczywiste, że bardzo prostym sposobem może być wymiana dekoracyjnych dodatków w salonie. A może warto zastanowić się nad zastosowaniem tapety ściennej lub fototapety?

Trzeba przyznać, że tapety ścienne wracają do łask. Co raz częściej w nowoczesnych aranżacjach pojawiają się niebanalne tapety z ciekawymi wzorami. Zastosowanie ich zamiast farby na ścianie sprawia, że wnętrze staje się atrakcyjniejsze, bogatsze. Choć to nie znaczy, że nie można też tapety ściennej zastosować jako dobrze dobrany element dekoracyjny. Co mamy na myśli? Otóż nie musimy tapetować całej ściany. Być może bardzo ciekawie spisze się po prostu pasek położony na jednej ze ścian w salonie, przedpokoju bądź sypialni. W połączeniu z odpowiednio dobranym reflektorem z miękkim światłem może dać bardzo ciekawy efekt.

Zastosowanie tapety ściennej w postaci pojedynczego paska może też bardzo fajnie wyglądać w kuchni, służąc jednocześnie za element sygnalizujący oddzielenie, np. jadalni od kuchni. Oczywiście aby tapeta ścienna mogła pełnić taką rolę, musimy bardzo starannie dobrać wzór tapety. To oczywiste, że najlepiej wybierać takie tapety ścienne, które będą posiadały pojedyncze wzory na jednolitym tle, dzięki temu unikniemy nieładnego 'obcięcia wzoru na krawędziach tapety’. Poniżej prezentujemy kilka ciekawych propozycji tapet tego typu.

 

Tapeta GALERIE SIMPLY STRIPES 2 SY33930, znowu pionowe linie
Tapeta CRISTIANA MASI NEW ELEGANZA 3011, motyw z poziomymi pasami.
Tapeta ATLAS WALLCOVERINGS ATTITUDE 5086-1

Jak widać w roli tego typu tapet ściennych znakomicie sprawdzą się te z motywem pionowych linii. Na rynku jest tego typu tapet ogromny wybór.