Różowy dywan w sypialni

Sposób na przytulną sypialnię

Sypialnia to niewątpliwie miejsce odpoczynku i regeneracji po całym dniu. Sypialnia to przestrzeń, która ma nam zapewnić poczucie bezpieczeństwa, ciepło i przytulność. A chyba wszyscy przyznamy, że odpowiednio dobrany dywan potrafi wizualnie niezwykle 'ocieplić’ każde wnętrze. A rankiem postawienie stóp na puszystym dywanie na pewno będzie jednym z pierwszych pozytywnych bodźców każdego dnia! Zastanówmy się więc pokrótce co warto wziąć pod uwagę wybierając dywan do sypialni.

Optymalny mikroklimat w sypialni?

Gdy mówi się o komforcie snu, dużo się mówi o temperaturze powietrza, dobrze dobranym materacu, ale warto także wspomnieć o mikroklimacie. Decydując się na naturalny dywan wełniany, zapewniamy sobie optymalny dla naszego zdrowia naturalny mikroklimat. Jest to możliwe dzięki temu, że dywany wełniane absorbują z powietrza nadmiar wilgoci. Ze względu na znakomite właściwości termoizolacyjne wełny, dywany tego typu będą idealne w pomieszczeniach, gdzie jest zimna podłoga. Nie sprawdzą się natomiast w pomieszczeniach z rozprowadzonym ogrzewaniem podłogowym.

Poniżej przykładowe wzory dywanów wełnianych:

A może dywan syntetyczny?

Dla wielu osób urządzających sypialnię dywan syntetyczny wydaje się być wyborem optymalnym. Dobrej jakości dywan syntetyczny może być do złudzenia podobny w dotyku w porównaniu z dywanem wełnianym, odznacza się natomiast dużo większą wytrzymałością – znakomicie się więc powinien sprawdzić w sypialni dziecięcej, gdzie zapewne będzie mocno eksploatowany :). Warto tu zauważyć, że dywan syntetyczny możemy poddać bardziej intensywnym zabiegom czyszczącym, dlatego będzie niewątpliwie dłużej cieszył oko i oczywiście… stopy :). Oczywiście warto jeszcze wspomnieć, że niewątpliwym atutem dywanów syntetycznych jest ich przystępna cena. Minusem dywanów syntetycznych może być dosyć duża w porównaniu z dywanami wełnianymi skłonność do odkształcania.

Przykładowe wzory dywanów syntetycznych:

To zaledwie niektóre sugestie mogące pomóc w wyborze dywanu do sypialni. Nie mówiliśmy tutaj o dobrze barw, kształtu, stylu czy wielkości. O tym być może napiszemy wkrótce.

P.S. Wszystki zdjęcia pobrane ze sklepu http://www.kochamydywany.pl/dywany-do-sypialni